Slunečnice a programy pro PDAProgramů pro PDA není na Slunečnici zdaleka tolik jako pro Windows, ale i v této části webu je celá řada kvalitního softwaru. Programy pro PDA jsou rozdělené do osmi kategorií – Grafika a multimédia, Hry, Nástroje a utility, Obchod a kancelář, Osobní a domácí, Ostatní, Sítě a internet a Vzdělání a věda. Každá z nich se pak dále dělí do několika dalších sekcí.

Recenze a tipy na stránkách Slunečnice

Na internetových stránkách Slunečnice najdeme kromě programů ke stažení také spoustu zajímavých článků, recenzí a tipů. Ty se dělí do 15 kategorií – Grafika a webdesign, Hry, Multimédia, Obchod a kancelář, Osobní a domácí, Potřebuji pomoc s…, PR článek, Rozšíření desktopu, Různé, Sítě a internet, Utility, Vista blog, Vývojářské nástroje, Vzdělání a Windows. Na pravé straně pak vidíme přehled pěti aktuálně nejčtenějších článků.

Diskusní fórum na stránkách Slunečnice

Další důležitou součástí Slunečnice je velké diskusní fórum, ve kterém můžeme nejen diskutovat na různá témata týkající se počítačů a softwaru, ale hlavně zde můžeme najít pomoc při řešení potíží s různými programy atd. Hlavní témata diskusního fóra se dělí do sedmi složek – Hledám software, Mám problém s programem, Operační systémy, Hry, PDA a mobilní telefony, Hardware a Ostatní. Vedle toho jsou zde ještě složky Nápady a vylepšení a Ostatní. Po rozkliknutí vybrané složky pak uvidíme seznam všech založených témat a u každého z nich kdo jej založil, kolik bylo odpovědí, kolik zhlédnutí a kdy byl vložen poslední příspěvek k tématu.

E-shop na stránkách Slunečnice

Na Slunečnici najdeme také rozsáhlý e-shop, ve kterém si můžeme vybrat z široké nabídky kvalitního softwaru. Veškeré zboží v tomto e-shopu se dělí do 13 hlavních kategorií – Podnikání a kancelář, Internet a komunikace, Správa a zabezpečení počítače, Grafika a design, Audio a MP3, Rozšíření Windows, Editace videa, Zábava a volný čas, Tvorba webu a programování, Digitální fotografie, Rodina a domácnost, Nástroje + Utility a Video. V prostřední části stránky pak vidíme přehled akčního zboží za výhodné ceny. Vpravo je pak seznam TOP 10 nejprodávanějších programů. Co se týká způsobu dopravy, tak v případě, že si koupíme elektronickou licenci, dostaneme ji e-mailem, v případě krabicové licence ji obdržíme prostřednictvím přepravní společnosti – poplatek za poštovné pak činí 120 Kč. Velká většina (až kolem 90 procent) softwaru na e-shopu Slunečnice je ale ve formě elektronické licence.Pomoc s počítačem

Další část Slunečnice, kterou si představíme, je online servis pro pomoc s počítačem. Na stránku se můžeme dostat i přes přímý odkaz http://nejdeto.cz/slunecnice/ a její hlavní výhodou je, že profesionální technik nám může vyřešit problém s naším počítačem na dálku, aniž bychom museli se svým počítačem někam jezdit. Spojení s technikem probíhá online přes formulář na titulní straně webu a komunikovat lze nejen v češtině, ale i angličtině nebo němčině – služba je tak vhodná i pro cizince, kteří neumí česky. Dalším plusem je možnost nechat si nejdříve prověřit náš počítač zdarma  – to probíhá tak, že si nejdříve stáhneme program ComboFix (odkaz na něj je přímo na stránce online servisu), program pak spustíme a vytvoříme protokol. Ten pak pošleme e-mailem na technickou podporu této služby a během několika hodin nám přijde odpověď s návrhem řešení. Základní diagnostika počítače a spojení s technikem je zdarma, ostatní služby jsou už placené – patří mezi ně nejen kompletní odvirování počítače nebo instalace Windows, ale také instalace aplikací a her, zrychlení počítače, instalace ovladačů zařízení, přeinstalace počítače se zálohou, nebo aktualizace všech programů. Můžeme si také vybrat některý z výhodných balíčků, které zahrnují více služeb v jednom za nižší cenu. Pokud jde o placení, tak to probíhá vždy online a služby je možné uhradit převodem na bankovní účet, platební kartou, mobilním telefonem nebo prostřednictvím terminálu Sazky.

Slunečnice do e-mailové schránky

Pokud patří internetový portál Slunečnice mezi naše oblíbené stránky a chceme mít vždy přehled, co je na něm nového, můžeme si nechat posílat pravidelné e-maily. Součástí těchto mailů je přehled nových a aktualizovaných programů a také seznam nejnovějších článků. Při registraci je možné si vybrat, jestli chceme e-maily dostávat denně nebo týdně. V případě denní frekvence nám budou pravidelné maily chodit vždy každý všední den v 8 hodin, v případě, že zvolíme týdenní přehledy, dostaneme je vždy každou neděli. Při registraci stačí jen zadat adresu naší e-mailové schránky a zaškrtnout, jaké informace chceme v mailech dostávat. Výhodou je zde možnost se zároveň přihlásit i k odběru informací z dalších webů společnosti Internet Info – můžeme tak dostávat i zprávy ze stránek jako je DigiZone, Root.cz, Lupa.cz a několika dalších. Odkaz na přihlášení Slunečnice do e-mailu najdeme na hlavní stránce Slunečnice v zeleném menu mezi odkazy Moje Slunečnice a Přihlásit.

Rajče.net je místo pro vaše fotografie.

Jak vyhledávat programy na Slunečnici?

Portál Slunečnice obsahuje obrovské množství programů. Jakými způsoby mezi nimi můžeme hledat? První možností je použít vyhledávací políčko, které je hned na titulní stránce webu na levé straně. Do něj napíšeme název požadovaného programu a klikneme na tlačítko Hledat. Výhodou je inteligentní našeptávač, který nám s hledáním požadovaného softwaru pomůže. Přímo v jednotlivých kategoriích webu pak si pak můžeme programy seřadit podle názvu, licence, hodnocení, data aktualizace nebo podle počtu stažení za týden. Na horních pozicích se jinak přednostně zobrazují placené odkazy. Programy si můžeme také filtrovat podle jazyka, licence nebo operačního systému, pro který je určený. Celkově jsou webové stránky www.slunecnice.cz velmi přehledné a i méně zkušený uživatel se na nich dokáže bez problémů orientovat.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!