Slunečnice a programy pro WindowsNejrozsáhlejší a nejvyužívanější částí Slunečnice je sekce programů pro Windows. Vybrat si v ní můžeme z obrovského množství programů, které jsou rozdělené do jedenácti kategorií – Audio & MP3, Digitální fotografie, Grafika a design, Internet a komunikace, Podnikání a kancelář, Rodina a domácnost, Rozšíření Windows, Správa a zabezpečení počítače, Tvorba webu a programování, Video a Zábava a volný čas. Každá z nich se ještě dále člení do několika dalších podkategorií. Co vše v jednotlivých kategoriích najdeme?

Audio & MP3 – součástí této kategorie jsou např. programy pro vypalování CD a DVD, programy pro přehrávání různých audioformátů včetně MP3 a mnoho dalších. Kategorie Audio a MP3 se dále dělí do sekcí CD přehrávače, Hudba a mluvené slovo, Konvertory zvukových formátů, MP3 přehrávače, Obaly na CD, Správa audio souborů, Správa CD a DVD, Správa MP3 souborů, Tvorba hudby a Vypalování a kopírování. Mezi nejstahovanější programy patří např. DAEMON Tools Lite, který slouží k emulaci nechráněných i chráněných CD a DVD nebo Ashampoo Burning Studio.

Digitální fotografie – zde najdeme např. konvertory multimediálních souborů, nástroje pro prohlížení a správu fotek, programy pro tvorbu koláží atd. Programy jsou zde rozděleny do tří sekcí – Konvertory grafických formátů, Prohlížeče a Správa, třídění fotek a fotoalba. Hodně oblíbené je např. Zoner Photo Studio, které umožňuje správu, editaci a sdílení digitálních fotek.

Grafika a design – tato kategorie webu Slunečnice obsahuje spoustu důležitých programů, které umožňují např. editaci obrázků a fotek, přehrávání flash animací nebo tvorbu grafických prezentací. Dělí se do devíti sekcí – 3D modelování, Fonty, Grafické editory, Konvertory grafických formátů, Optimalizace grafiky, PDF, Prohlížeče, Snímání obrazovky a Tvorba animací. Jednoznačně nejstahovanější je známý Adobe Photoshop, pomocí kterého můžeme editovat obrázky a fotky. K dalšímu oblíbenému softwaru patří např. Adobe Flash Player nebo Picasa.

Internet a komunikace – v této části Slunečnice najdeme mnoho důležitých programů, mezi které patří např. internetové prohlížeče, e-mailové klienty, komunikační programy atd. Kategorie se dělí do dvanácti částí – E-mail, FTP přenosy souborů, Komunikační programy, Nástroje, Prohlížeče, Připojení, RSS čtečky, Sdílení (P2P), Servery, SMS, Správa mobilního telefonu a SSH a Telnet. K těm nejoblíbenějším patří Skype, který asi není třeba blíže představovat, prohlížeče Mozilla Firefox nebo Google Chrome a programy uTorrent a Total Commander.Podnikání a kancelář – tuto část Slunečnice využijí zejména podnikatelé a administrativní pracovníci. Vybrat si zde mohou z široké nabídky softwaru, který je rozdělený do sedmnácti složek – Ekonomika a účetnictví, Formuláře, Inventární systémy, Kalendáře a plánovače, Kancelářské aplikace, Kontakty a adresáře, Osobní diáře a plánovače, PDF, Prezentace, Správa poznámek, Telefon, fax, Tiskárny a scannery, Tvorba e-shopu, Vizitky, Výkresy, CAD, Zákony a formuláře a Zpracování textu. Mezi nejstahovanější software v této kategorii patří hlavně Microsoft Office, Adobe Reader nebo PDF Creator.

Rodina a domácnost – zde najdeme mix programů různých žánrů, které se dělí do podsekcí Finance, Hobby, Inventáře domácnosti, Jídlo a pití, Kalendáře a plánovače, Náboženství a duchovno, Rodokmeny, Tiskárny a scannery, Výchova a péče o děti a Vzdělávání. Mezi ty nejoblíbenější patří software pro výuku psaní všemi deseti prsty – můžeme si vybrat hned z několika různých programů.

Rozšíření Windows – Slunečnice nabízí i spoustu užitečných rozšíření a doplňků pro tento nejpoužívanější operační systém. Kategorie je rozdělena do devíti částí – Ikony, Kurzory, Miniaplikace, Nástrojové lišty, Pozadí na plochu, Spořiče obrazovky, System Tray, Virtuální desktop a Windows témata a skiny. Skvělý je např. program Seznam Pošťák, který upozorňuje na příchozí maily – pro ty, co mají svůj e-mail na Seznamu je to ideální doplněk do Windows.

Správa a zabezpečení počítače – nejrozsáhlejší kategorie na Slunečnici. Najdeme zde několik tisíc programů, které jsou rozdělené do 19 sekcí – Aktualizace, Antiviry a Antispyware, Automatizace úkonů, Defragmentace a čištění disku, Diagnostika a benchmarking, Harddisky, Hesla, Lokalizace programů, Nastavení Windows, Práce se soubory, Registry, Sledování počítače, Spořiče obrazovky, Správa notebooku, Systémové utility, Šifrování, Uspořádání souborů na disku, Vzdálená správa počítače a Zálohování dat. Hodně stahované jsou hlavně bezplatné antiviry jako Avast nebo AVG.

Tvorba webu a programování – tato část je určená spíše pro zkušenější uživatele a programátory. Programy jsou tu roztříděné do osmi podkategorií – Databáze, Editory, Elektro, Flash, Knihovny, Linuxové distribuce, Manuály a specifikace, Nástroje pro webdesignéry, Programovací jazyky a Tvorba instalátorů. K nejstahovanějším patří hlavně software k programovacímu jazyku Java.

Video – v této sekci Slunečnice najdeme programy nejen pro přehrávání, ale i pro další práce s videem. Software je zde rozdělený do deseti podkategorií – Editace videa, Kodeky, Konverze videa, Přehrávače, Snímání obrazovky, Správa CD a DVD, Trailery, Tvorba a Editace titulků, Tvorba animací a Vypalování a kopírování. Nejoblíbenějším programem z této sekce je VLC Media Player, který umožňuje přehrávat videa různých formátů včetně vysílání některých televizí na netu atd.

Zábava a volný čas – poslední kategorie softwaru pro Windows potěší hlavně hráče, protože velkou většinu jejího obsahu tvoří hry. Kromě nich zde najdeme i programy týkající se astrologie, elektronických knih, geocachingu, sázení nebo sportu. K nejstahovanějším pak patří např. populární hra Counter-Strike nebo GTA 2.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!